Wednesday, March 30, 2011
Millest oli juttu 29.03.2011
Eelmisel koosolemisel näitas meile oma pilte ja rääkis muuhulgas Islandi muljetest Laura Barbo, kelle fotosid saab näiteks näha tema blogist.
1) Sellised on need isetehtud pinhole kaamerad:
Peale selle vaatasime ja analüüsisime Kevade ülesande raames saadetud ja üles pandud pilte. Kui kellelgi veel oma pilt postitamata on, siis tehke seda julgesti! Seeriad on ka muide teretulnud, ei pea alati olema ainult 1 pilt.
Uue ülesandena teile väike väljakutse ragistada ajusid ja mõelda pildistamise visuaalse poole asemel pigem rohkem pildistatava tähenduse peale - nimelt on tarvis teha järgneva kahe nädala jooksul autoportree, kuid seda niimoodi, et iseennast füüsilisel kujul pildile ei jää. Loomulikult võiks see pilt olla ka visuaalselt rabav ja tehniliselt hästi teostatud, selle vastu pole kellegil midagi. Kuid oluline on eriti nende objektide/subjektide/situatsioonide/ümbruse/vms mis teid iseloomustab ja teile tähtis on, valik ja pildile paigutamine :)
Autoportreede ajaloole saab tuvustuseks ja alustuseks pildi peale visata siin.
Natüürmorti (mis iga objektidest koosnev vaikelu põhimõtteliselt ju on) tutvustab sissejuhatuseks hästi see leht.
Ühesõnaga, ülesanne nimega - Autoportree ilma autota? hmm.. ei saa ikka eesti keeles öelda! Self-portrait without the Self tuleks riputada blogisse üles enne 12.04 tähtaega.
(ei tahaks päris öelda eesti keeles, et autoportree läbi objektide, sest mõni võib-olla tunneb, et teda iseloomustab hoopis miski muu kui kogum objekte. nii et laske kujutlusvõimel lennata!)
Järgmiseks korraks leppisime kokku välipildistamise workshopi teisipäeval, 12.04. kell 18:00-20:00 Kohtumispaigaks Linnahalli trepid. Kaart asub siin lehel.
Ärge unustage kaasa võtta oma kaamerat ja kui on, siis ka statiivi. Kui uhket kaamerat pole, siis ka mobiiltelefoni kaamera ajab asja ära, põhiline on õppida ümbritsevat teistmoodi nägema - ühesõnaga, kõige olulisem on kohal olla :) Saab hakkama ka ilma kaamerata, lihtsalt nii:
Palun andke oma osavõtust igaks juhuks ka eelnevalt teada läbi nende kanalite:
Facebook'i event
tlufotoklubi@gmail.com
Sindy - 55533537
Posted by Sindy Püssa at 9:53 AM 0 comments
Tuesday, March 29, 2011
"KEVAD" *Sulab välja*
Posted by Hindrek at 6:15 PM 0 comments
Labels: kevad
KEVAD ''Kevadkased pöörituses''
Minu pilt on siis suhteliselt värske, vaid paar päeva vana. Korra viskas mõnusat, päikesepaistelist ilma ning vaatasin välja oma lemmikteema kevadel - kased. Siin see pilt on.
Posted by Karl Ander Adami at 5:49 PM 0 comments
Labels: foto
Tants varakevadisel jääl
Pilt on tehtud täna varahommikul Käina lahel Hiiumaal
Peale tavaliste kajakate oli jääl 2 kotkast, 120 kormorani, laululuiged jms sulelised
:)
Posted by Eliisa at 5:02 PM 0 comments
Monday, March 28, 2011
''KEVAD'' *Jäljed kevadesse*
Rändasin 250 km lõuna poole, lootuses näha voolavaid ojasid, tärkavaid taimi ning tunda sooja kevadõhku. Reaalsuses olid aga hanged põlveni ning õhk üsna karge, vähemalt päike säras aeg-ajalt. Porised jäljed lumel ning värviküllane päikeseloojang olid vähesed detailid, mis mulle 20. märtsil (Kagu-Eestis, kus sirged horisondid on haruldased) kevade võimalikku saabumist kuulutasid.
Posted by Kairit at 7:30 PM 0 comments
Kevadhommik
Posted by Ingrid at 7:09 PM 3 comments
29.märtsi fotoõhtu
Hei!!
Annan teada, et siiski on 29.märtsil kokkusaamiskohaks see vana ja tuntud ruum T-318, seda siis loodetavasti viimast korda. Olge kohal kell 18.00! Kohtumiseni!
Posted by TLÜ Fotoklubi at 6:13 PM 0 comments
Labels: fotoõhtu
Springtime is the land awakening. The March winds are the morning yawn.
Kuna Tallinnas viibides pole siinsed tänavad hetkel mulle erilist inspiratsiooni kevadfoto tegemiseks andnud LUMISTE ilmadega, siis kasutan eelnevate aastate fotot, mis on tehtud Saaremaal, 4. aprillil. Sinililli oli kõikjal, loodame, et varsti saab fotosessiooni kordama minna :)
Posted by Angelica at 3:36 PM 1 comments
Labels: foto
Sunday, March 27, 2011
Kevad
Posted by Markko at 10:31 PM 1 comments
Thursday, March 24, 2011
Wednesday, March 23, 2011
Posted by Martin at 11:55 PM 2 comments
Labels: foto
29.märts
JÄRGMINE FOTOKLUBI KOOSOLEMINE TOIMUB 29.MÄRTSIL ALGUSEGA 18.00 TERRA MAJA TEISEL KORRUSEL. Ruum on veel täpsustamisel, ilmselt pole sama ruum, mis kolmandal, igatahes uks on lahti. Kusjuures tegu on viimast korda nö loenguvormis kokkusaamisega. Soovitan teil igati kohal olla. Lisage enda kevadpildid enne 29.märtsi blogisse. Kui te pole veel blogi liige, saatke kiri aadressile: tlufotoklubi@gmail.com
Posted by Karl Ander Adami at 10:48 PM 0 comments
Labels: fotoõhtu
Tuesday, March 22, 2011
Wednesday, March 16, 2011
Tehniline jutt 15.03.11
Tehnilist juttu oli päris palju - tegime selgeks, mida tähendab see lühend DSLR (Digital Single Lens Reflex ehk siis Digipeegel) ja mis vahe on sellel tavalise kompaktkaameraga. Seejärel üritasime orienteeruda selles tehniliste terminite virr-varris ja selgitada mõisteid nagu säri, ava ja ISO.
Säritamine
Kogu säri määramine fotograafias keerleb mõiste 'stop' ümber. Üks stop on filmile jõudva valguse koguse kahekordne muutus. Kui filmile jõuab kaks korda rohkem valgust, siis öeldakse +1 stop, kui pool valgusest siis -1 stop. Säri määravad 3 komponenti - säriaeg (shutter speed), ava suurus (aperture) ja kasutatav film (ISO).
Säriaeg on periood, mille jooksul lastakse filmile valgust langeda, sekundites või sekundi murdosades. Tavaliselt märgitakse sekundi murdosi täisnumbritega (90 tähendab 1/90-ndik sekundit), täissekundeid näitatakse kujul 1", 2"... Igal normaalsel kaameral on kasutada vähemalt säriaegade rida 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000 sekundit. Uuemad kaamerad võimaldavad kasutada ka vahepealseid väärtusi. Mida lühem on säriaeg, seda vähem jäädvustub pildile liikumist, pikema säriaja jooksul jõuab liikuv objekt läbida pikema tee ja filmile jäädvustub hägustunud kujutis:
Ava ehk F-number - lahtise ava juures on siis avaarv väiksem, kinnise juures suurem. Näiteks f/2.8 on lahtisem ava kui f/4.0 Ava näitab seda, kui palju valgust objektiivist filmile pääseb. Ka ava mõõdetakse stoppides, aga numbrid ise ei ole reas kahekordistuvad - standartne rida on f/1, f/1.4, f/2, f/2.8, f/4, f/5.6, f/8, f/11, f/16, f/22, f/32 (need numbrid on sellised sellepärast, et muutuv suurus on ringi pindala).
f/32 – kinnine ava ja pikk säriaeg:
f/5.6 - lahtine ava ja lühike säriaeg:
Filmi kiirus ehk see, mida väljendatakse ISO numbriga - kiirust suurendades suurendate ka filmi tundlikkust. Näiteks liikudes ISO 100'lt ISO 200'ni, jättes samal ajal f-numbri ehk siis ava samaks, saavutate sama säritamise kasutades samas 2 korda kiiremat säriaega. See tähendab seda, et näiteks pimedas on võimalik saada lühema säriajaga kiiremini pilt tehtud, kui samade settingutega väiksema ISO'ga. Meeles tuleb aga pidada seda, et suurem ISO toob endaga kaasa ka rohkem säbru ehk noise'i.
Kokkuvõttes, kui fotograaf ütleb näiteks, et konkreetne pilt on 2 stopi võrra üle valgustatud, siis see tähendab, et kahe stopi võrra liiga palju valgust on sisenenud kaamerasse. Oletame, et kaamera ava oli f/2.8. Kui väita, et pilt oli 2 stopi võrra üle valgustatud, siis ideaalne ava oleks pidanud olema f/5.6 (vaata allolevat tabelit) Samuti saab muuta vaid 1/3 või 2/3 stopist.
Kui pildistad pimedas keskkonnas ilma välguta, siis on parem kasutada nii väikese numbriga tähistatud, ehk siis kõige lahtisemat ava, mida kaamera võimaldab. f/1.4 on kõige lahtisem ava, mis kaameral olla saab, kuid need objektiivid on hästi kallid. Enamik objektiive avaneb kuni f/3.5, mis tuleneb sellest, et 35mm objektiivi pikkus jagatakse ava suurusega millimeetrites - f/3.5 tähendab 35mm on jagatud 10mm = 3.5
Hea leid oli koosolemise käigus avastatud: SLR kaamera online simulaator on hea vahend kõigile proovimiseks ja settingutega mängimiseks, et need keerulised tehnilised mõisted kiiremini selgeks saada. Kellel endal vastavate võimalustega kaamerad olemas on, siis proovige kindlasti kõiki nuppe näppida ja vaadake mis välja tuleb, see on parim viis õppimiseks. Toredat katsetamist!
* osa materjali refereeritud wikipeediast ja fotokala lehelt. Soovitan lähemalt uurida sealt ja igalt poolt mujalt internetist, see info on kõik olemas ja kättesaadav. Üks korralik raamat on aga ka hea investeering.
Posted by Sindy Püssa at 8:50 AM 0 comments
Millest oli juttu 15.03.2011
Foto räägib loo: peatusin veidi kultuuriantropoloogilsel taustal et leida seletust sellele, mida ja miks me tegelikult alateadlikult fotodelt otsime või miks me neid üldse teeme.
Storytelling ehk lugude jutustamine on inimestele ainuomane ja kõikides kultuurides ühine ürgne viis õppida, meelt lahutada, kinnistada moraale ja luua ning hoida kultuuri. Loo olulised osad on süžee, tegelased ja narratiiv. Homo sapiensile on hädavajalik rääkida ja kuulda lugusid. See on tähtsuselt teine vajadus peale toiduvajaduse ning kindlalt enne armastusvajadust ja peavarju. Miljonid inimesed suudavad elada ilma armastuse ja ulualuseta, kuid peaagu mitte ükski vaikuses.
Lascaux koopamaalingud
Kirjutamine tähendab kindlate märkide kasutuselevõttu, mis esindavad keelt ja selle kasutuselevõtt koos stabiilsete ja kaasaskantavate meediumitega on taganud selle, et lugusid on üles märgitud, ümber kirjutatud ja jagatud üle suurte regioonide.
Lugusid on graveeritud, kraabitud, maalitud, trükitud või tindiga joonistatud puule, bambusele, elevandi- ja muudele luudele, savinõudele, saviplaatidele, kivisse, palmilehtedest raamatutesse, nahkadele, puukoorele, paberile, siidile, lõuendile ja teistele tekstiilidele, filmilindile ja säilitatud elektrooniliselt digitaalsel kujul. Ka keerulised tätoveeringud võivad esitada lugusid. Fotokujutised on ka lihtsalt üks keel, visuaalsete sümbolite keel. Hea foto ei ole vaid ilma pidepunktita muster, vaid omab mingit fookuspunkti, mille ümber kõik ümbritsev, nt taust, mingisuguse tähenduse, loo, tekkisimisele kaasa aitab.
See ürgne vajadus selgitab meis kõigis pulbitsevat vajadust kuidagi jäädvustada oma eksistents, jutustada oma lugu - kraapides oma nime avaliku käimla uksele või pildistades olulisi sündmusi ja inimesi. Loo kontseptsioonist vähemal või rohkemal määral ei saa me keegi pildistades üle ega ümber.
Rääkides kuulsatest fotograafidest, kes eriti ilmekalt oma piltidega mingit lugu edasi anda on osanud, on headeks näideteks need, millest sai eelmine kord räägitud (v.t. eelmisi blogi sissekandeid) kuid tooks uusi näiteid ikka ka:
Sally Mann sai kuulsaks suurte must-valgete fotodega oma noortest lastest, kahest tütrest ja pojast, kes jooksid nende koduaias alasti ringi. Tama tugev loomus tuleb läbi tema fotode ning veider peretunnetus ning seksuaalsuse piirimaid kompav alatoon. Tema fotod räägivaid vaevu hoomatavaid iidseid lugusid milles võib eedenliku paradiisiaiaga paralleele tuua, vihjates samas noorte väga julgele ja iseteadlikule loomule.
Robert Capa, legendaarne sõjafotograaf.
Martin Parr räägib oma fotodega ülimalt ilmekaid lugusid hoopis teisiti.
Diane Arbus'i fotod inimestest jutustavad nende kohta palju.
Veidi teistmoodi näide on Elliott Erwitt - Sequentially yours kus lugu koorub välja läbi mitme järjestikuse kaadri,
mis on väga huvitav ja päris vaimukas lähenemine. Välja on tulnud sellised veidi koomiksi moodi lood.
Posted by Sindy Püssa at 7:00 AM 0 comments
Sunday, March 13, 2011
Kevad kaamerasse
Enesetutvustuseks just see kevadine kirge täis pilt. Selle saamiseks oli vaja istuda tiigi kaldal neli tundi ja teha sadu võtteid... Tõeline fotojahi pilt.
Hääd Tallinna Ülikooli kaasfotofännid, kutsun teid ka oma esimesele virtuaalsele fotonäitusele, sissepääs selle lingi kaudu.
Ja niisama fotod (need millest veel näitust pole kokku pannud) on SIIN blogis. Neid võite kah vaadata kui aega ja huvi - äkki mõnele meeldib ka :)
Posted by Karuema at 10:07 PM 2 comments
Kuidas muuta pildisuurust?
Posted by Karl Ander Adami at 9:53 PM 0 comments
Labels: õpetus
Värvide mäng
Olgugi, et huvitun peamiselt looduse jäädvustamisest (inimesed ning nende loodu jäävad minu fotodepagasis pigem tahaplaanile), valisin siia postitamiseks aga hoopis sellise pildi... Sest selles värvidemängus kohtuvad nii inimese kui ka looduse poolt tekitatu - valgus. Ja tihti on just õige valgus see, mis teeb ühest tavalisest pildist ja hetkest selle erilise.
Antud foto sündis siis 2009. aasta septembrikuus, peale imelist päikeseloojangut Tallinnas Russalka kuju lähistel.
Kes tunneb huvi, võib ka mu teisi pilte uudistada. Need leiab siit -> http://www.flickr.com/photos/mekymex/ Tõsi on muidugi see, et viimasel ajal sinna eriti palju pilte lisandunud ei ole, aga loodan seda asja tänu TLÜ Fotoklubile peagi parandada.
Ilusaid pilte kõigile! Merle :)
Posted by Merle S. at 8:26 PM 2 comments
4. fotoõhtu
HEI!
Neljas fotoklubi koosolemine toimub teisipäeval, 15.märtsil kell 18.00 ruumis T-318. Võtke kaasa hea tuju!
Üllatuskülaline tuleb meile 29.märtsil ning üleülejärgmine kord oleme pidamas koosolemist juba ilusate ilmastikuolude korral väljas ehk siis tõstame taset ning hakkame praktiseerima erinevaid fotograafiaga seotud asju välitingimustes. Ärge enda kodust ülesannet unustage!!!
Lugege läbi ka nö kohustuslik kirjandus. Homme on viimane päev esitada oma pildid konkursile Looduse Aasta Foto 2011, reeglid ja osalemisvormid leiad SIIT
Lugege FB kaudu Vilde Meediaklubi kohta ning võtke sellest samuti osa!
Posted by Karl Ander Adami at 7:25 PM 0 comments
Labels: fotoõhtu
Valemakro
Foto pärineb aastast 2007 ja tee siia postitusse leidis ta selle tõttu, et mulle väga meeldivad makrod, kuid minu kompaktkaamera (Sony DSC-H1) ei lase mul väga lähedale minna. Siin aga loob see tundmatu karvane taim omette efekti. Ja päikene meeldib mulle ka, tõeline looduslik prožektor!
Posted by Elisa at 6:19 PM 3 comments
Labels: foto
Wednesday, March 9, 2011
City of sin or angels?
Tehtud 2009 aasta sügisel. Viimane loeng sai läbi ja tormasin parasjagu trammi peale, kui mind tervitas selline imeline kollane kuma, mis mähkis kogu linna kulda. Teel Hobujaama sadas veel korra ka peenikest vihma, mis tegi olukorra minu jaoks veelgi täiuslikumaks. Nagu oleksin järsku sattunud unenäkku või imedemaale. Hobujaama jõudnud, tegingi selle pildi. Pealkiri ise tuleneb sellest, kuidas päike linna kohal kumab - on see kurjakuulutav või õnnistav?
Nyaa-nyaa!
Posted by Pätu at 10:59 AM 5 comments
Labels: foto
Monday, March 7, 2011
1. Kodune ülesanne: ''KEVAD''
HEI!
Teile on mõeldud see esimene kodune ülesanne. Nimelt pildistage lähiajal (KUNI 29.03.2011) midagi, mis seostuks kevadega. Pildil võivad olla nii inimesed, loomad, vaikelu. Ühesõnaga pange enda loovus proovile. Parematele piltidele jagame ehk isegi punkte. Pilt laadige ülesse siia blogisse nõnda, et pealkirjas sisalduks esiteks märksõna KEVAD ning seejärel teie endapoolne pealkiri. Edu!
Peale selle on teile nö 'kohustuslikuks kirjanduseks' Arne Aderi ja Urmas Tartese raamat ''Loodusfoto lugu ja lumm'', mis on näiteks hetkel Apollos soodushinnaga.
PS! Andke selle postituse all kommentaariga märku, mis teile selle blogi puhul ei meeldi ja mis meeldib, mis ka juures võiks veel olla!
Posted by Karl Ander Adami at 2:35 PM 7 comments
Labels: ülesanne
Sunday, March 6, 2011
=)
Paar aastat tagasi, ühel mõnusalt soojal septembri õhtupoolikul põikasin puht juhuslikul läbi oma kodurannast - Kakumäelt.. ning voilaa:) plaanipärasest 15 min kujunes suht mitme tunnine session, mille käigus sai nauditud nii loojangu ilu, kui ka maagilisi peegeldusi särtsakate siluettide taustal. Sutsu kesine kvaliteet, ent ikkagi südamelähedane:)
Annika L. :)
Posted by Annika at 10:32 PM 1 comments
Labels: foto
kui ise ei tee, ei saa ka teistelt nõuda
Ma ei oskagi öelda millisel hetkel täpselt minu visuaalne keel, stiil ning eelistused välja kujunesid. Ega algul seda ju ei olegi, vaid pildistatakse ikka ilusaid või põnevaid asju. Mind aga on tõmmanud asjad, mis on erilised oma tavalisuses. Tean vaid, et eimese kursuse esimeses projektis kasutasin juba oma oskust näha meid ümbristevas maailmas detaile, millest muidu mööda vaadatakse ja tõin need välja sellisel viisil, mis vaatajale mingi uue vaatenurga ja pildile mingi (tihti vaid vaevu hoomatava) allteksti andis. Ning sellele olen ma oma laias laastus oma... tööde massi? hmm.. 'body of work'i üles ehitanud. Mu flickr on praegu enamuses kinni keeratud, kuna ma ole maksnud, aga mu lõputöö 'Empty Ground' ja üks teine projekt (lihtsalt nime all 'Project') on olemas siin. Juhul kui siinne jutt ja ainult üks näide arusaamatuks jäid.
Posted by Sindy Püssa at 8:20 PM 1 comments
Labels: foto
Wednesday, March 2, 2011
Millest oli juttu 01.03.11
Eile rääkisime heade fotode saladusest, kompositsioonist, tegime veidi tutvust fototeooria maailmaga ning vaatasime mõningaid ikoonilisi fotosid
Kompositsioon ehk siis pildistatavate subjektide/objektide paigutus pildil on fotode alustala number 1. Selle alla läheb suur hulk asju ning kõigest rääkida on võimatu - igaüks võiks ise googeldada seda teemat veidi ja uurida asja. NB: eriti pöörata tähelepanu just klassikalise maali alustõdedele.
Meie panime kompositsioonist rääkides põhirõhu kolmandikureeglile - see tähendab, et foto jagatakse kolmeks võrdseks osaks ja pildi kompositsioon võiks olla ideaalis üles ehitatud nende kujuteldavate joonte järgi.
Põhiline on meeles pidada, et horisont ei tohiks pilti poolitada keskelt kaheks ning pildistatav objekt ei peaks olema lihtsalt keset pilti. Küll aga on oluline teada, et reeglitele vastu hakkamine võib tuua just huvitavaid tulemusi ning on kunstnikke, nagu näiteks Salvador Dali, kes on kogu oma elutöö üles ehitanud sellele, et teha kõik täpselt vastupidi reeglitele. Kuid see vastuhakk peab olema teadlik ja mõtestatud - tema näiteks esitas inimestele väljakutse mõelda endi jaoks ümber traditsioonilised arusaamad tasakaalust ja disaini elementidest. Lihtsalt halba kompat sellega välja ei vabanda.
Fototeooria sai oma alguse sellest, kui 70'ndatel hakkasid filosoofid ja kirjanikud (mitte fotograafid ise) looma oma kriitiliste ja analüütiliste tekstidega uut diskursust
Üks põhilisi varajasi analüütisi tekste fotograafia teemal oli Susan Sontagi 'On Photography' aastal 1977. Susan Sontag'i kohta siit.
Ja teine põhjapanev tekst oli Roland Barthes'i raamat 'Camera Lucida' aastal 1980
kus ta tutvustas oma teooriat hea foto komponentide - studium ja punctum - kohta. Studium tähendab siis seda kõike, mis meile fotos huvi pakub, infot annab ning meile ehk ka meeldib. Kuid punctum on see seletamatu miski, mis meid otsekui torkaks, see maagiline ja kõigi jaoks enamasti erinev faktor, mis like'ist love'ini viib ning selle foto meile eriliseks ja milleksi enamaks kui lihtsalt visuaalseks informatsiooniks teeb. Minu jaoks näiteks oli Karl Anderi näidatud siilipildil punctum'iks leheke siili okaste vahel või siis kärbes konna otsaesisel. Kuid punctum võib olla ka palju väiksem ja vähemmärgatav detail, mis meid mingil põhjusel otsekui näpistab ja sellega hinge läheb või pildile midagi olulist juurde annab, mis selle eriliseks teeb.
Vaatasime mõningaid olulisi ja legendaarseid fotosid, mis on muutnud ajalugu ja inimeste elusid ning milles peitub see 'miski' mis neid teistest erilisemaks teeb. See võib olla hästi tabatud 'õige hetk', see võib olla ideaalne kompa või see müstiline punctum, kuid iga hea foto räägib LOO. Ja sellel teemal tahan ma veel edaspidi pikemalt peatuda.
Senikaua katsuge teha pilte ja vaadata pilte - maale, fotosid, filmikaadrite kompositsioonilist ülesehitust - ning katsuge näha seda, mida enne ei näinud.
Fotograafid, kellest rääkisime:
Annie Leibovitz (klikkige, et lugeda seda tutvustavat artiklit temast - see seletab veidi ka tema suhet Susan Sontag'iga. Ning ei, kumbki nendest ei olnud mees! :P) 'Life through a lens' on suurepärane film selle andeka ja väga eduka fotograafi elust ja karjäärist, soovitan soojalt. Peaks saama osade kaupa youtube'is seda tasuta vaadata ka saama. Googeldage teda ja vaadake tema fotosid, need on ideaalse kompositsiooni ja läbimõeldud süžee musternäidised.
Henry Cartier-Bressoni fotod on moodsa fotoajakirjanduse alustaladeks. Loe tema kohta siit.
Posted by Sindy Püssa at 10:21 AM 0 comments
Search This Blog
Kas oleksid fotostuudio workshoppide eest nõus maksma kuni 10 eurot?
Kodused ülesanded:
- Nr 4 - üks pilt või seeria teemal 'Ühiskond' - tähtaeg 07.06
- Nr 3 - Neli fotot: a) lühike säriaeg b) pikk säriaeg c) väike teravussügavus d) suur teravussügavus - tähtaeg 26.04
- Nr 2 - Autoportree ilma iseeneseta - mõtle, mis esemed või mis keskkond sind iseloomustab ning jäävusta see pildile ning lae üles blogisse - tähtaeg 12.04
- Nr 1 - Pildista üks pilt ajavahemikus 1.-29.märts teemal ''Kevad'' ning riputa see siia blogisse ülesse pealkirjaga: ''KEVAD'' *pildi pealkiri* - tähtaeg 29.03
Kohustuslik kirjandus:
- Sinu fotokaamera kasutusjuhend! Nagu päriselt ka :)
- ''Loodusfoto lugu ja lumm'' Urmas Tartes ja Arne Ader
Kuidas lisada blogipostitusi?
Kui selle aktepteerid, siis oled üks blogi paljudest autoritest ning saad postitusi lisada läbi oma vastava lehekülje, mida kutsutakse dashboard. Selle leiad sellelt aadressilt: http://www.blogger.com/home. Seal pead vajutama sinist nuppu ''new post'' ja avanebki see aken, kus saad oma postitust koostada või vajadusel muuta.
PS. Postitust tehes on kaks tab'i. vali 'edit html' asemel 'compose' kui tahad lihtsamalt hakkama saada ;)
Arhiiv
- October 2011 (1)
- September 2011 (1)
- July 2011 (2)
- June 2011 (2)
- May 2011 (5)
- April 2011 (18)
- March 2011 (26)
- February 2011 (4)