Tuesday, April 26, 2011

digitaalse fotograafia huvilistele...

Ma ei suutnud vastu panna ning jagan oma erialale spetsiiflisi uudiseid teiega:
Siin lehel saate näha midagi põnevat! Teemaks on liikumine pildil.

Need pildid on tehtud animated GIF'idena - .gif on failiformaat, millel on küll näiteks piiratud värvipalett, kuid sellega saab luua gif-animatsioone, mida võib näha näiteks inimeste profiilipiltides internetis või smaili-ikoone. Kohutavalt õudseid ja maitselagedaid näited saab näha siit.
From Me To You blogi fotodel on seda efekti aga minu meelselt väga stiilselt ja kaunilt ära kasutatud.

Suht hüpnotiseerivad pildid, kas pole? Reaalsus ei ole enam kaugel Harry Potteri maailmast, kus on liikuvate piltidega maalid ja ajalehed...

Sunday, April 24, 2011

24. aprill - Worldwide Pinhole Photography Day

http://www.pinholephotography.org/

Ülemaailmne pinhole-päev!

Kuna täna, 24. Aprill on ametlik ülemaailmne PinholeDay siis on ka järgnev postitus tutvustamaks, mida see endast kujutab. Ning tänavu aasta on lihavõtete tõttu ühe päeva asemel PinholeDay jaoks tehtud pilte jagada lausa üks nädal (23.04.-01.05.). Seega, lugege lähemalt ning võtke osa!

* Mis on pinhole kaamera? Natuke ajalugu ja tutvustust ülevaatlikult järgneval wikipedia leheküljel - Pinhole Camera

* Kuidas ja millega pildistada? Võimalusi on palju! Kui endal ei ole võimalik fotopaberiga katsetada ning ise ilmutada, saab ka pildistada filmile ning see lasta fotolaboris ilmutada. Kuid kunagi ei tea, kas sealt ka midagi välja tuleb. Tänapäeval on suureks eeliseks digitaalsed kaamerad, millega samuti saab teha pinhole kaamera tüüpi pilte! Internetis kindlasti leidub palju inglise keelseid õpetusi, kuidas üldse teha ja kasutada saaks. Kuid järgnevalt panen kirja väikesed soovitused/nipid digitaalse kaamera jaoks.


Õpetus: pinhole pildistamine digitaalse kaameraga:

Vaja: Kaamera kere, millele on võimalik ette keerata kerekork ning omab manuaalset funktsiooni säriaegadega mängimiseks. Stabiilne alus või statiiv. Ning natukene kujutusvõimet!

Kõigepealt, kui teil on kaamera, millel saab objektiive vahetada, otsige üles tema kerekork! Poest saab ka osta, aga eelmise aastate otsingud kahjuks tõendasid seda, et kerekork üksikuna osta on väga kallis. Ei oska öelda küll vahendeid, millega edukalt plastmassi auku teha saab (soovitusi?) kuid kui see mure lahendatud, tuleb teha järgmist:

Paigaldada augu ette seespoolt foolium-paber. Kuidas see äärtest kinni kleepida tuleks, on oma valik, kuid soovitaksin tumedat kleeplinti. Järgmiseks asetage see kuhugi siledale ja kõvale pinnale (näiteks klaas) ning tehke nõelaga imepisike auk. Mida siledamad ääred, seda parem pildi kvaliteet. Mida väiksem auk, seda teravam on pilt. Ning mida suurem auk, seda udusem on pilt.

Valige objekt, asetage kaamera stabiilsele alusele või statiivile ning hakake katsetama! Ärge unustage, et pildistate kaamera kerega läbi kerekorgi. Kui pildid tehtud ning kasutate kerekorki pidevalt, saab augu ette panna tumedat teipi ning seda järgmine kord uuesti kasutada!


Eelmiste aastate pilte on võimalik näha siit, ehk annab ideid ja inspiratsiooni – Gallery.

Kui pildid valmis, valitud ning töödeldud saab need üles laadida ja teistega jagada siin (kui muud ei viitsi inglise keeles lugeda, siis Submission Form on teile, et pildid kohale jõuaksid) – Osavõtt.

Eestist on siiamaani osa võetud küll, oleks hea, kui keegi avastab endas sümpaatia pinhole kaameratega pildistamise vastu ning jätkab seda traditsiooni – kasvõi üks kord aastas.

* Küsimusi/kommentaare? Kommenteerige või kirjutage kristi.viires[ät]gmail.com!

Edukat pildistamist!

[ kasutatud pilt - Justin Quinnell ]

-Kristi

Autoportree ilma iseeneseta - Kristi



Tere,

lisaksin siia siis ka enda autoportree. Veidike hilinemisega, kuna ei ole harjunud massiblogides seiklema ega seal osalema. Aasta oli küll siis 2005, kuid käekiri autoportreedeks on jäädavalt sama - vari, varjud ja varjude mängud.

Rohkem näiteid leidub @ dArt.

Päikest kevadesse!

-Kristi

Thursday, April 21, 2011

Otsitakse fotograafi vabatahtlike messile 3. - 7. mai

Selline info siis teile, kallid fotoklubilised. Soovitan soojalt end sinna pakkuda, mis siis et raha ei saa, see kogemus on hindamatu kindlasti!

3. – 7. maini 2011 toimub Tallinnas Nokia Kontserdimaja fuajees Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta (EVTA) ringreis ehk vabatahtlike mess. Mess annab vabatahtlikele ja vabatahtlikele ühendustele võimaluse tutvustada oma töid ja tegemisi, otsida ja leida koostööpartnereid, diskuteerida vabatahtlike tegevuse probleemide ja arengu üle ning kaasata oma tegevusse uusi liikmeid. Messi Eestipoolne korraldaja on Siseministeerium, ürituse formaadi ja tehnilise toe eest hoolitsevad üle-Euroopalised meediaettevõtted PAU Education ja ICWE.

Käesoleva kirjaga kutsume teie fotoklubi liikmeid vabatahtlikuna seda üritust jäädvustama. Tehtud fotosid saame kasutada ringreisi kokkuvõtvates materjalides ja meedias viitega fotograafi nimele. Kõik messi õnnestumisse panustavad vabatahtlikud saavad mälestuseks t-särgi ja tänukirja ning kutse 7. mail toimuvale vabatahtlike tänuüritusele.

Vabatahtlikuna on teil võimalus panustada üle-Euroopalise ürituse õnnestumisse, näidata eeskuju kõikidele külastajatele ning saada uusi tutvusi, kontakte ning kogemusi.

Kuivõrd 3. mai on väga lähedal, ootame teie vastust hiljemalt 26. aprilliks telefonitsi või e-posti teel. Ühtlasi esitame ka palve seda teadet levitada teie e-postilistides, veebilehtedel ja teistes võimalikes kanalites.

Kui teil on täiendavaid küsimusi ürituse kohta, olen meeleldi nõus neile vastama.

Lisainfo messi kohta:
www.siseministeerium.ee/evta2011
www.europa.eu/volunteering/et

Lugupidamisega

Marten Lauri
Siseministeerium
Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta 2011
vabatahtlik teabejuht
tel: 612 5191
e-post: marten.lauri@siseministeerium.ee

Tuesday, April 19, 2011

Loodusfotod Estonia kontserdisaalis

Tere, head inimesed

Seoses igakevadise ülekoormuse haripunkti saabumisega (mis tavaliselt jõuab kohale sünkroonis üleujutustega Tartus, Soomaal ja mujalgi) olen fotoklubi aktiivsest tegevusest mõnda aega (loodetavasti küll vaid ajutiselt) eemal. Siiski annan teada, et Looduse Aasta Foto 2011 lõppüritus on nüüd välja kuulutatud: http://www.looduseomnibuss.ee/content/loodusfotod-estonia-kontserdisaalis. Nagu Ander kunagi ühel varasemal koosolekul mainis, ei ole Estonia kontserdisaal kummist ja piletid võivad lõppeda kiiresti, seega pidasin oluliseks see info ka siin siva avalikustada, et kõik huvilised saaksid endale asjatult aega raiskamata koha kindlustada.

Rõõmsate taaskohtumisteni edaspidi
Hindrek L.

19.04

Hei-hei, fotoklubi liikmed ja muidu fotohuvilised :) Esialgu sai räägitud tänasest kuupäevast, kui võimalikust toimumisajast stuudiopildistamisele HotShot Suudios. Kuigi täna see siiski ei toimu, siis võite kindlad olla, et juba väga varsti me sinna läheme! Täpsem lisainfo tuleb selle kohta lähiajal.
Praegu aga nautige mõnusat sooja ilma ja tehke ilusaid päikeselisi pilte!

Sunday, April 17, 2011

Agnese kodused ülesanded

Esmalt välipildistamise workshopi minupoolsed viis parimat pilti. Kuna minu kaamera ei luba säriaja ega teravussügavusega mängida, valisin võimalikult eri tüüpi pildid.

Fotograaf

Veed on valla

Kuu
 
A brick it is

Päikeseloojang

Nüüd eelmise nädala kodune ülesanne...
Self-portrait without the Self

Fotoga vanalinna tornide roosast maailmast jäädvustasin ühe hetke 30 tunnilise lõputöö-kirjutamise-maratonist. Nimelt mul on kalduvus asju jätta viimasele minutile, kuid lõpuks suudan end alati kokku võtta ja fotole jäädvustatud päev on selle parimaks näiteks.

Ja nüüd kodune ülesanne enne seda...

Kevad ehk doppio espresso up on 2778 m


Pätu 4 parimat




Pildid siis järgmises järjekorras: lühike säriaeg, pikk säriaeg, väike teravussügavus, suur teravussügavus.

Thursday, April 14, 2011

Kontrastiderohke värviline aeg


Otsustasin autoportreeks jäädvustada oma kodus rohelisel seinal rippuva erkroosa kella: värvisin seina ühe varakevadise emotsiooni ajel just selle Prantsuse väikelinna Lille’i ühest pudipadipoest leitud ajanäitaja järgi. Aeg – selle puudumine või selle kulg – on alati olnud minu elu keskmes. Ja seda sugugi alati mitte halvas mõttes. Aega pole ju kunagi. Aeg on raha. On aeg... Aga heade sõprade seltsis või mõnusat elamust kogedes aeg lendab. See on hea aeg. Ja värvid, need iseloomustavad mind igati. Olen värvikas, ent samas täis kontrastsusi. Selline ma olen. Head aega. (Andri)

Tuesday, April 12, 2011

Välipildistamise ülesanne & hüva nõu

Eelnevaks tutvumiseks neile kes tulevad ja infoks neile, kes tulla ei saa ja tahaksid omal käel pildistama minna -

Tänase välipildistamise ülesanne on järgmine:

Välja valida ja esitada blogis täna tehtud piltidest 4 fotot. Ülespaneku tähtaeg 19.04.2011

1x Lühikese säriajaga
mida lühem on säriaeg, seda vähem jäädvustub pildile liikumist.
1x Pika säriajaga
liikuv objekt jõuab läbida pikema tee ja jäädvustub hägustunud kujutis. Pikemate säriaegade puhul asetada aparaat statiivile või kasutada toeks mõnd teist alust (uksepiit, sein, tooli seljatugi jne.)
1x Väikese teravussügavusega
Suure avaga (ava 2, 2.8, 4) pildistades on teravussügavus väike.
1x Suure teravussügavusega
Mida enam ava kinni keerata (ava 11, 16, 22) seda suurem on teravussügavus.
Teravussügavus oleneb kolmest asjast: pildistamisel kasutatud ava suurusest, objektiivi fookuskaugusest ja sellest, kui kaugele on objektiiv teravustatud.


Seitse kuldset reeglit fotograafias

1. Loo jutustamine
Viis küsisõna: kes teeb mida, kus, millal ja miks?
2. Kolmandikureegel
Ära pane pildistavat subjekti kaadri keskele. Kolmandikureegel tähendab, et kujuteldavad jooned jaotavad pildi horisontaalselt kolmeks osaks ja vertikaalselt kolmeks osaks, seega kokku üheksaks väikeseks ruuduks. Säti pildistatav nende joonte ristumiskohtadele.
3. Taust
Hoia taust segavatest elementidest ja äärtest puhas. Pööra taustale tähelepanu, see annab pildile alatooni ja on parem, kui see on struktuuriliselt ja tonaalselt ühtne.
4. Kompositsioon
Mõtle järele, kuidas konkreetset pildistatavat situatsiooni kõige paremini jäädvustada. Kas valida suur plaan, keskmine plaan, portree, lähivõte, keskmine plaan või hoopiski loovam lähenemine mingi huvitava nurga alt.
5. Portreed
Portreede puhul on oluline tabada portreteeritava karakter. Proovi erinevaid kohti ja vaatenurki. Lai naeratus võib olla atraktiivne, kuid annab harva edasi midagi huvitavat.
6. Valgus
Keskpäeval on päike kõige tugevam, varjud ei ole väga atraktiivsed ja kontrast on liiga tugev - tasuks vältida otsest päikesevalgust, pigem mine varju või siseruumidesse. Pildistamiseks sobivad paremini hommik ja õhtu, kui valgus on pehmem ja varjud pikemad.
7. Valik
Ole pilte valides kriitiline ja jäta nõrgemad pildid kõrvale – jäta alles need pildid mis eelnevale kuuele punktile vastavad. Sõelale peaks jääma umbes 10% ja isegi nendest on ehk vaid pooled tõeliselt head. Nii et ära kõhkle kustutamast!

This is... Me.


Loodan, et suutsin kõik pildile mahutada, mis praegu mind iseloomustama peaks. Igal detailil on midagi rääkida, näiteks ekraanil olevad pildid sümboliseerivad minu elus olulisi inimesi ja loomi ning tegevust, mis mulle huvi pakub- fotograafiat. Kõrvaklapid- muusika on väga tähtis. Kell- näitab aega ja seda, et ma kodust kunagi ilma selleta ei lahku. Päike(sevalgus)- teeb tuju alati heaks. Sain mõned vihjed ka oma sõpradelt, mida pildile lisada, et see minulik oleks. Ehk nad tunnevad siis mind nende detailide järgi pildilt ära. :)

Ingridi autoportree


Siin on siis asjad, millel on hetkel kõige aktiivsem roll mu elus. Pildil on kool, töö, kodu, hobid, kõige tähtsamad inimesed ja ka kõige halvem harjumus. Võib-olla oleks pidanud ka kohvitassi asjade vahele panema, aga tema on juba mitu aastat mu truu kaaslane olnud, nii et praegust eluperioodi ta nii väga ei sümboliseerikski.
Ei pööranud ka niivõrd taustale tähelepanu, vaid pigem otsisin kohta, kus päike peale paistaks, kuna praegu on lihtsalt selline suurepärane aeg, et võin kõigega rahul olla. Kõik on olemas. :)

Monday, April 11, 2011

Annika A. autoportree(d)




Selline olengi. See mu esimene postitus, seega panin kohe topelt pildid:D
Seletama ei hakka. Igaüks saab ise välja lugeda mida soovib.
Nii palju ütlen, et ülemine pilt on alumise täiendus ehk nagu alumiselt on näha, omab muusika minu elus tähtsat rolli. Iga plaat on pildil põhjusega. Nii nagu iga asi alumiselgi.

PS! Lahe ülesanne oli. Vist iga päev mõtlesin mis pildil peaks olema ja mis mitte. Mõnus eneseanalüüs.

Markko autoportree

See foto süstalde värvilistest markeerimissiltidest on tehtud haiglas, kus töötan, ja iseloomustab minu praegust elu kõige paremini. Minu eraelus ja tööl on peaaegu kõik paika loksunud ja korrapärane ning ma saan tegeleda kõige sellega, mis just mulle meeldib ja mida mina tahan. Lisaks iseloomustab see värviliste siltide kogumik seda, kuidas ma oma igapäevaelu lihtsamaks, samas huvitavamaks ja ka värvilisemaks muuta saan. Näiteks võiks kollane silt sümboliseerida maalikooli ja oranž fotoklubi.

Fotoklubi välipildistamine

Juba homme, teisipäeval, toimub fotoklubi koosviibimine tavapärast klassiruumi asemel hoopiski õues. Võtke kaasa kaamera ja kui on olemas, siis ka statiiv.


View TLÜ Fotoklubi välipildistamine in a larger map

Registreeri oma tulek, siis teame Sind oodata:
Facebooki event

Kohtume siis teisipäeval, 12.04. kell 18:00 Linnahalli treppide ees!

Sunday, April 10, 2011

Pätu autoportee

Pidin päris pikalt mõtlema, mis siis mind kõige paremini iseloomustaks, kuni lõpuks, täna pärastlõunal, vaatasin endast vasakule jäävat segamini voodit ja paremale jäävat õppematerjalide hunnikut ning kõik saigi selgeks. Selline ma olengi(!) - pisike ja armas kesk kogu seda segadust.

Nyaa-nyaa!

Anderi autoportree

See on minu esimene katsetus ehk siis autoportree vol.1. Kohe esimesel õhtul pärast seda kui Sindy ülesande välja jagas, vaatasin koju jõudes asju teise pilguga. Mis on siis asjad, mis just meid iseloomustaks, annaks meist hetkeülevaate? Sel pildil olevad detailid jagavad erinevat infot minu kohta.

Wednesday, April 6, 2011

Autoportree ilma iseeneseta

Tähtaeg selle fotoülesande täitmiseks on vähem kui nädala pärast - T, 12.04. Kuidas teil edeneb? Kui valmis on, siis paluks aga julgelt kohe blogisse üles panna :)
Kes veel hädas on ideedega või lihtsalt väikest tõuget vajab, siis see jutt on teile.

Ma usun et see osa on teile päris selge, kuidas portreteerida end läbi enesele oluliste/iseloomulike esemete, sai ju vastavaid näiteid ka Fotoklubi viimasel koosolemisel näidatud. Sellel siis siinkohal pikemalt ei peatuks. Tahaksin aga illustreerida ühe hea näitega seda, mida silmas pean, kui räägin autoportreest läbi keskkonna - kohtade või vaadete pildistamisest. Sellist lähenemist võite ka julgelt kasutada.

Tunnustatud ja andekas fotograaf Karel Polt, minu parim sõber ja kursavend (London South Bank University, Digital Photography) lahendas meile esimesel ülikoolinädalal antud ülesande, mis oli üpris sarnane teie praegusele ülesandele, ainult et koosnes mitmest spetsiifilisest osast nagu näiteks ''culture'' ja ''environment'', sedasi -

ja vast kõige olulisem on see kirjeldus siin juures:

Self Portrait - Karel Polt - environment

During the past two weeks I haven't spent one night in the temporary "home" where I keep my possessions. Instead I have made use of my broad connection of friends with proper beds and bedrooms to get a good night sleep. I took this photo in a hotel on Piccadilly Circus and it sort of represents the overall environment where I live at the moment. London is an endless corridor with lots of doors and lots of possibilities to turn either right or left. Moreover, most doors are locked and in the end there seems to be no choice at all, unless I chose to go back and start again. I think that's where I am at the moment. (29.09.2006)



Ilus ja tabavalt ning targalt lahendatud, kas pole? Päris mõjuv minu meelest.


Laia valikut mitmesuguseid Kareli pilte saab näha tema Flickr'i lehel.



Inspiratsiooni täis nädalat teile!

Kohtume teisipäeval, 12.04. Fotoklubi välipildistamisel Linnahalli ees kell 18:00

  © Blogger template 'Totally Lost' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP